Un joc in care oricine poate sa devina cel mai puternic!

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Misiune Nivel 1 PoKe

In jos 
AutorMesaj
Erised
Zeu
Zeu

MesajSubiect: Misiune Nivel 1 PoKe   Mar Aug 05, 2014 11:55 am

Un raport detaliat despre Zeul Ares

De 10-15 randuri
Simboluri
Poza 300x200

Recompensa 10-20 experienta

Bafta!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://fatesword.forumz.ro
PoKe
Ucenic
Ucenic

MesajSubiect: Re: Misiune Nivel 1 PoKe   Mier Aug 06, 2014 11:46 am

Ares, în mitologia greacă, zeul războiului. Se număra printre cei doisprezece mari zei al Olympului și era fiul lui Zeus și al Herei. Cu toate acestea, era disprețuit de părinții săi și de către ceilalți zei, mai ales de către Athena, datorită caracterului său violent, sîngeros.De numele lui Ares e legat și Areopagul, colina unde, la Atena, era locul unde se judecau crimele de natură religioasă. Se credea că la poalele acestei coline Ares l-ar fi ucis pe Hallirrhothius, fiul lui Poseidon, fiindcă voia să-i necinstească fiica, pe Alcippe. Adus de către Poseidon în fața judecății zeilor, pe aceeași colină, spre a fi osândit pentru crima săvârșită, Ares a fost însă iertat.Dintre numeroasele dueluri şi ciocniri armate în care a fost implicat în mod ne­mijlocit, este cunoscută cea cu Diomede, care l-a rănit cu ajutorul Atenei; căderea lui a fost însoţită de zgomotul pe care l-ar fi făcut zece mii de războinici. Da aseme­nea, a fost învins de uriaşii şi puternicii Aloizi, care l-au ţinut prizonier vreme de 13 luni, pînă cînd Hermes l-a eliberat. A fost înfrînt şi de Heracle, împo­triva căruia a luptat în locul fiului său, Cicnos, fiind silit în cele din urmă să se întoarcă în Olimp.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Erised
Zeu
Zeu

MesajSubiect: Re: Misiune Nivel 1 PoKe   Vin Aug 15, 2014 3:51 am

Nu ai implinit toate cerintele misiuni, dar ai castigat 10 puncte de experienta.
Succes data viitoare.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://fatesword.forumz.ro
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Misiune Nivel 1 PoKe   

Sus In jos

Misiune Nivel 1 PoKe
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Fate Sword :: Dabelion :: Misiuni-
Mergi direct la: